Hurtownia pokryć dachowych Mluksus oferuje gonty bitumiczne, papy, blachodachówki.
ikona Zadzwoń
+48 500 840 000
ikonaPn-Pt: 8:00 - 17:00
Sobota: 8:00 - 13:00
ikona Biuro handlowe
Kałduny 11c, Bełchatów

Czapy / nasady kominowe

Czapy kominowe wykonywane na indywidualne zamówienie. Dopasowywane są do podanych wymiarów zewnętrznych komina oraz kanałów wentylacyjnych. Nakrywy doskonale zabezpieczają górną powierzchnię komina przed korozją, a łącznie z nasadami kominowymi tworzą spójny system, który zabezpiecza kanały wentylacyjne przed nawiewem powietrza zewnętrznego, deszczu lub śniegu.

Rodzaje nasad kominowych, które można montować na czapach kominowych:

  • Nasada kominowa stała

  • Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym
  • Nasada obrotowa

  • Nasada kominowa stała

Standardowy kolor czap kominowych:

  • Brązowy RAL 8017;

  • Grafitowy RAL 7024.

  • Czarny RAL 9005

nasady1.jpg

Nasady kominowe:

Nasada kominowa stała - dzięki swoim wymiarom może być użyta zarówno w przypadku komina jedno-, jak i wielorzędowego przy wentylacji grawitacyjnej. Nasadę można stosować pojedynczo na adapterze montażowym lub na czapie kominowej, która daje gwarancję szczelności. Konstrukcja pierścieniowa nasady pozwala na wytworzenie efektywnego ciągu komina wentylacyjnego.

Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym - nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym, przeznaczona do wymuszonego wywiewu powietrza z budynków mieszkalnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Dzięki swoim wymiarom można ją montować na kominach jedno- lub wielorzędowych, bezpośrednio na adapterze montażowym lub na czapie kominowej. Jej dużą zaletą jest cichobieżny, a zarazem wysokowydajny silnik elektryczny renomowanej firmy EBM. Wydajność: 305 m3/h, z możliwością płynnej regulacji za pomocą regulatora obrotów.

Nasada kominowa stała - nasada kominowa stała o kształcie prostokątnym, która gwarantuje bardzo dobre dopasowanie zarówno do pustaków wentylacyjnych pionowych, jak i poziomych. Przeznaczona do zakończenia wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Można ją montować na czapach kominowych lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym za pomocą prostokątnego adaptera montażowego. Dostępne są nasady w wersji niskiej (typ N) lub wysokiej (typ W), które bez żadnych komplikacji można odpowiednio usadzić na przemian w pustakach wentylacyjnych wielorzędowych (pionowych lub poziomych).

Nasada obrotowa - obrotowa nasada kominowa, to urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę. Montuje się ją na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Budowa nasady pozwala na umiejscowienie jej na przewodach, znajdujących się bardzo blisko siebie.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności