Hurtownia pokryć dachowych Mluksus oferuje gonty bitumiczne, papy, blachodachówki.
ikona Zadzwoń
+48 500 840 000
ikonaPn-Pt: 8:00 - 17:00
Sobota: nieczynne
ikona Biuro handlowe
Kałduny 11c, Bełchatów

Dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne mają bardzo długą historię. Należą do jednych z najstarszych pokryć o wielowiekowej tradycji i wciąż cieszą się ogromną popularnością. Ceramika to piękny i trwały materiał, do tego dostępny w bardzo wielu kształtach, jak tradycyjne płaskie „karpiówki”, „mnich – mniszka”, „holenderki”, czyli faliste dachówki w kształcie litery S, oraz najnowsze i obecnie najpopularniejsze dachówki zakładkowe, na czele z „marsylką” .Dachówka to surowiec charakteryzujący się wyjątkową twardością i trwałością. Materiały wykorzystywane do jej produkcji zapewniają jej niezwykłą wytrzymałość. Dzięki temu nie ulega ona łamaniu i wyginaniu, nawet pod wpływem dużego ciężaru, na przykład warstwy mokrego śniegu.

Bogatą kolorystykę dachówek ceramicz­nych uzyskuje się poprzez barwienie w ma­sie lub pokrywanie barwnymi powłokami. Wyróżniamy między innymi:

  • Szkliwione (glazurowane) - dopiero po wypaleniu pokrywane są kolorowym lub bezbarwnym szkliwem. Szkliwo to bardzo dobrze chroni dachówkę przed nasiąkaniem.

  • Angobowane - powierzchnię takich dachó­wek pokrywa się rozcieńczoną gliną zawiera­jącą barwniki i dopiero potem wypala. Mogą w niewielkim stopniu porastać mchem. Aby ich powierzchnia była błyszcząca, używa się angoby kwarcowej lub tzw. szlachetnej.

  • Naturalne - mają barwę ceglastą o rozma­itych odcieniach, zależnych od złoża, z któ­rego wydobyto surowiec oraz sposobu wy­palania. Nawet te dachówki, które pochodzą z jednej partii, mogą nieznacznie różnić się odcieniem. Różnice te mogą pogłębiać się z czasem, jeśli na dachu zalegają szyszki, igły lub liście. Dachówki naturalne są najmniej odporne na porastanie mchem.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności